Koku Aileleri

Koku aileleri. Koku ailelerini bilerek ve tanıyarak kullandığımız zaman tenimize uygun kokuyu buluruz. Her güzel koku tenimizde güzel durmayabilir. Kokular tene göre daha farklılık gösterir. Bundan dolayı her tenin bir kokusu olduğunu bilerek hareket etmek lazım.

Kişiliğinizi Yansıtır Kullandığınız Kokular

Öyle değişik ve güzel kokular var ki, bunları tanıyarak ve bilerek kullanmak gerekir yoksa kokular kendini anlatamaz. Kokuların içeriklerinden bahis ederken kendinize uygun kombinleri bulmanız için yardımcı olmaya çalışıyoruz. İşte kendinize uygun kombin kokuları, bilginize sunuyoruz.

Koku Aileleri

Burada koku çeşitlerini yani koku ailelerini tanıyacaksınız.

Çiçeksi Kokular: Bir çiçek buketinin kokusunu içeren parfümlere denir. Portakal çiçeği, frezya ve şakayık bu kokularda sık kullanılan kombinasyonlardır, fakat gül gibi tek bir içerikten oluşan çiçeksi parfümler de vardır.

Önerimiz:
My Naked Truth Eau de Toilette

çiçeksi kokumuz My Naked Truth Eau de Toilette

 

Meyvemsi Kokular: Ahududundan elmaya, greyfurttan limona uzanan geniş bir koku ailesidir ve meyve notalarını esas alır. Taze, feminen parfümlerin içeriklerinde mutlaka meyvemsi bir içerik bulunur.

Önerimiz:
Pretty Swan Eau de Toilette

: Amber Orayantal koku ailesinin başlıca içeriğidir. Sıcak, tatlı kokusuyla parfüm dünyasının efsane içeriklerinden biridir. Tonka fasulyesi ve vanilya notaları da Oryantal koku ailesinde sıklıkla kullanılır.

Önerimiz:
Amber Elixir Eau de Parfum

Vazgeçilmeziniz

Baharatlı / Oryantal Kokularular: Baharatlı parfümlerin sıcak ve yoğun kokuları vardır; içeriklerinde tarçın, tütün, sandal ağacı, sedir ağacı veya zencefil notalarına rastlanabilir. Paçuli de odunsu ve baharatlı EdC’lerde sıkça rastlanan bir içeriktir.

Önerimiz:
So Fever her Eau de Parfum

 

" Kaynak: tr.oriflame.com 2017 "

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.