PARFÜMÜNÜZÜN KALICI OLMASINI SAĞLAYAN 8 PÜF NOKTASI

Parfümünüzü sıktınız, evden çıktınız ama öğleye doğru çok sevdiğiniz o koku uçtu! Merak etmeyin, parfümünüzün tazeliğini ve kalıcılığını artırmak için bilmeniz ve yapmanız gerekenleri sizin için hazırladık.

1. Parfümünüzü duş sonrası nemli vucüdunuza sıkın. Gözenekleriniz açık olduğu için koku cildinize hapsolur ve kalıcılığı artar. Üstelik parfümü temiz tene uygulamak daha güzel kokmanızı sağlar.

2. Duş jelinizin parfümünüzle aynı kokuya sahip olmasına dikkat edin. Böylece teninize parfüm için bir baz oluşturursunuz.

3. İyi nemlendirilmiş cilt, koku moleküllerini daha iyi tutar. Parfümünüzü sıkmadan önce cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Kokunuzun kalıcılığını arttırmak için elbette parfümünüzün vücut kremlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

4. Tüm gün hoş kokmak istiyorsanız, parfümünüzü saçınıza sıkın veya parfümünüzü ilk fırçanıza sıkın ve saçınızı bu fırçayla tarayın. Koku saça daha uzun tutunur!

5. Parfümünüzü nabız alınan sıcak bölgelerinize sıkın. Yani boynunuz, dirsek içiniz, dizlerinizin arkası, ayak bilekleriniz ve hepimizin bildiği gibi bilekleriniz. Ancak doğru bildiğimiz bir yanlış için sizi uyarmak isteriz. Parfümünüzü bileklerinize sıktıktan sonra bilekleri birbirine sürtmek doğru değildir. Bu sadece parfümün daha hızlı uçmasına neden olur. Bunun yerine, kokunun kendi kendine kurumasına izin verin.

6. Parfümünüzü banyoda veya pencere kenarı gibi nem, ısı ve ışığa maruz kalan yerlerde saklamayın. Bu zaman içinde parfümünüzün kokusunun bozulmasına sebep olur. Bu sebeple onları serin ve kuru yerde tutun.

7. Parfüm seciminiz de etkili. Ben tüm önerileri uygularım ama seçtiğim koku da kalıcı olsun derseniz odunsu notalara sahip kokuları tercih etmelisiniz. Turunçgil notaları hızlı uçmaya daha yatkındır.

8.Son olarak Cildinize EdT yerine daha yoğun içeriğe sahip, kalıcılığı yüksek EdP sıkın, kalıcılığı kesinlikle daha fazladır.

" Kaynak: tr.oriflame.com 2017 "

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.