ZİNDE YAŞAM

Zinde, mutlu ve güzelliklerle dolu bir yaşam için vücudunuza hak ettiği ilgiyi, gıdaları ve sağlıklı yaşam tarzını sağlamanız gerekiyor. Biz de Oriflame olarak daha mutlu ve zinde bir yaşamı ABC rutini ile sistemleştirdik. Wellness by Oriflame ürünlerimizi 15 yıllık bilimsel çalışmalar sonucunda geliştirdik.
Sağlıklı bir yaşam sürdürerek, her güne dinç bir şekilde başlayabilir, gülüşünüzdeki ve bakışlarınızdaki enerjiyi artırabilirsiniz. Ancak zinde, mutlu ve güzelliklerle dolu bir yaşam için vücudunuza hak ettiği ilgiyi, gıdaları ve sağlıklı yaşam tarzını sağlamanız gerekiyor. Bu da düzenli beslenme, egzersiz ve dinlenme ile mümkün. Biz de Oriflame olarak daha mutlu ve zinde bir yaşamı ABC rutini ile sistemleştirdik.Vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak bu temel sistemin 3 kolay adımı, aktif bir hayat için Omega 3, güçlü bir bünye için antioksidanlar ve yüksek proteinlilifli besinler, daha canlı hissetmek için ise sporu hayatınıza almanız için yol gösteriyor. Wellness by Oriflame ürünlerimizi 15 yıllık bilimsel çalışmalar sonucunda geliştirdik. İsveç’te sadece doğal içerikler kullanarak oluşturduğumuz gıda ve takviye edici gıdaları güvenle tüketebilmeniz için Avrupa standartlarında, Avrupa’da üretiyoruz.
UZMANINDAN ÖĞRENİN

SELAHATTİN DÖNMEZ’DEN SAĞLIKLI YAŞAM TÜYOLARI

Yaz geldi; şimdi daha hafif ve hareketli olma zamanı. Beslenmenizin daha sağlıklı olması ve zinde yaşama bir adım atmak için ünlü diyetisyen Selahattin Dönmez’in sizler için hazırladığı pratik tüyoları keşfedin!

Sağlıklı yaşam nedir?
Fiziksel ve ruhsal olarak tam iyi olma durumuna sağlıklı yaşam denilmektedir. Sağlıklı yaşam optimal beslenme, düzenli fiziksel aktivite, stresi doğru yönetme ve hem aile hem sosyal ilişkilerde sevgi dolu bağların harmanlanması ile oluşur.

Sağlıklı yaşamak istiyorsak beslenmemizde neler olmalı?
Beyaz etleri kırmızı et çeşitlerine göre daha sık tüketmeli. Yeterince sağlıklı protein kaynakları olan yağsız kırmızı et, beyaz et çeşitleri, yumurtatam yağlı süt ve süt ürünleri dahil edilmeli. Taze çiğ sebzelerden doyana kadar, pişmiş sebzelerden belirli miktarda yiyebilirsiniz. Taze meyvelerden bol miktarda tüketebilirsiniz. Rafine edilmemiş tahıllar, kuru baklagillerden zenginyağlı tohumlar ve bitkisel yağlardan yeterince içermeli. 

Peki, dışarıdan vitamin olarak neleri almayı öneriyorsunuz?
Sağlıklı beslenme birçok besin öğesini sağlasa da sağlıklı yaşamda gereksinimleri karşılamak için protein, omega 3 ve astaksantin gibi antioksidanları destek olarak almak gerekiyor. Astaksantin antikor üreten hücrelerin artmasını sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Omega 3 desteği de çok önemli. Öncelikle Omega 3 balık yağının şişmanlatmadığını söylemem gerekir. Yağ depolarının erimesine destek olur. Omega 3 yağ asitlerinin cilt sağlığını koruduğu, esnek ve pürüzsüz cilt oluşumunu sağladığı bilinmektedir.

Size göre en önemli öğün hangisi?
Kahvaltı çok önemli bir öğün. Vücudun kalori ihtiyacını ve gerçekten de günün zinde geçmesini sağlaması açısından değerli. Düzenli olarak kahvaltı yapanlar ile kahvaltıyı atlayanları kıyaslayan bir araştırmada kahvaltı atlamanın diyabet, obezite, insülin direnci, kardiyovasküler hastalıklara yakalanma olasılığını arttırdığı görülmüştür. Besleyici bir kahvaltı mümkün olan en iyi şekilde beyninizi ve bedeniniz besler. Bunun yanı sıra gün boyunca sağlıklı seçimler yapmanızı sağlar. Bu sebeple kahvaltınızı ihmal etmeyin. Oriflame NutriShake ile kahvaltılarınızı güçlendirebilirsiniz.

Favori pratik beslenme tüyolarınız neler?

-Elma sirkesi besinlerin mideden geçişini ve insüline ihtiyacını azaltır. Salatalarınıza elma sirkesi mutlaka ekleyin.

-Ana ve ara öğünlerden önce 2 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

-Çok acıktığınızda en güçlü doygunluk sağlayan yiyecek yumurtayı iyi pişirerek – haşlayarak tüketin.

-Sağlık için günde 5-6 fincan açık siyah veya bitkisel çay, 4 fincan kadar da filtre edilmiş kahve tüketin.

" Kaynak: tr.oriflame.com 2017 "

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.