Genital bölge temizliği tüm kadınların hassas ve özenli davranması gereken bir konudur. Aksi takdirde egzama ile başlayan ve sonrasında çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek olan bu temizliği doğru şekilde ve doğru ürünlerle yapmak gerekir. Oriflame kozmetik, Genital temizlik ürünleri bu konuda çok kaliteli ve çabuk sonuç alınabilen ürünlerdendir. Oriflame danışmanı olarak, isterseniz bu ürünleri, indirimli bir şekilde alabilir, hemde alırken kazanıp hemde sağlığınızı koruyabilirsiniz…

Şimdi Oriflame ürünlerinden olan, Genital temizlik ürünlerini tanıyalım…

Dengeli pH değeri hem cilt hem de genital bölge sağlığınız için çok önemlidir. Peki, pH değeri nedir ve vücudunuzu nasıl etkiler? Uzmanımız Lorna Daly, tüm bu soruları sizin için cevapladı!

pH değeri nedir?
pH değeri; bir içeriğin ne kadar asitli veya alkali olduğunu söyler ve bu değer 0 ila 14 arasında değişir. pH değeri 7 olduğunda bu nötr olduğunu gösterirken 7’nin altındaki değerler, asit düzeyini belirtir ve değer azaldıkça asit düzeyi artar. Değer 7’nin üzerine çıktığında ise bu alkali olduğuna işaret eder.

Cildin pH değeri nedir?

Cildin pH değeri 5’in biraz altında, yani hafif asitlidir.

Cildin pH değeri değişirse ne olur?
Cildin pH değeri yükselir veya düşerse cildi korumaya yardımcı olan mikrobiyomların ve dolayısıyla da cildin doğal dengesi bozulabilir. Bu durum da cildin savunmasız kalmasına neden olabilir.

Vücudun farklı bölgelerinin pH değerleri farklı mıdır?
Evet. Kadın genital bölgesinin pH değeri daha düşüktür. Yaklaşık olarak 3,5-4,5 aralığındadır. Genital bölgenin pH değeri yükselir veya düşerse vücudun diğer bölgelerinde de olduğu gibi cildin doğal koruyucu mekanizması bozulabilir. Bu olduğunda da ciltte tahrişe veya hassasiyete yol açabilir.

Genital bölgenin pH değerini nasıl dengede tutabilirim?
Öncelikle adet döneminde pedi veya tamponu düzenli olarak değiştirmek çok önemlidir. Sabun ve duş jeli tercihleri de aynı şekilde önemli… Çünkü genital bölgenin temizliği özeldir ve vücudumuz için kullandığımız sabun veya duş jelleri yerine bu bölgeye özel ürünlerle temizlenmesi gerekir. Oriflame’in Feminelle serisi, genital bölgenin pH dengesini ve mikrobiyomunu korumaya yardım eder. Dermatolojik ve jinekolojik olarak test edilen bu ürünler, doğal İsveç içerikleriyle güvenilir ve etkili bakım sunar.

" Kaynak: tr.oriflame.com 2019 "

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.